Shadow
Shadow
Shadow
Shadow

Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín

Autor: Marek Delinčák, 6. septembra 2011, 23:51


ByblisPo čase sa opäť hlásim s aktualitami okolo diania v našom spoločenstve mäsožravkárov. :) Tí, čo boli na poslednom stretnutí slovenských mäsožravkárov vedia, že sme sa tak nejak zhodli na potrebe vystupovať oficiálne ako organizácia, napríklad za účelom komunikácie s úradmi a inštitúciami, organizovania rôznych akcií a podujatí a podobne. Dohodli sme sa teda, že naše prvotné Spoločenstvo slovenských mäsožravkárov posunieme na ďalšiu úroveň a to založením občianskeho združenia.

Nakoľko už budeme vystupovať ako právnická osoba, rozmýšľali sme aj o novom mene pre naše združenie. Pôvodný návrh na ktorom sme sa zatiaľ zhodli znie: "Rosička - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín". Ak by mal niekto iný nápad, kľudne skúste navrhnúť. Meno by malo predovšetkým vystihovať, že naše združenie je postavené na spoločnej záľube a to masožravé rastliny. Okrem toho by malo byť z názvu jasné, že sa jedná o slovenských pestovateľov.

Okrem nového mena sú samozrejme potrebné aj stanovy združenia. V spolupráci s Andrejom Devečkom,  Michalom Parvanovom a ďalšími sa mi konečne podarilo spísať návrh stanov, ktoré si môžete stiahnuť cez odkaz na konci článku. Sme otvorení, ba dokonca veľmi oceníme akékoľvek pripomienky, komentáre, či návrhy k stanovám, ktoré môžete zaslať priamo mne na marek.delincak@gmail.com alebo sa s nimi podeliť prostredníctvom komentárov tohto článku.

Keďže by sa na to určite niekto spýtal ;), dopredu sa pokúsim vysvetliť, prečo sa vstanovách nenachádzajú konkrétne výhody členstva v našom združení. Je to z toho dôvodu, že predpokladáme dynamické pribúdanie a zmeny týchto výhod a s tým by sme museli meniť aj stanovy, čo by bolo finančne nákladné. Preto budú konkrétne výhody členstva uverejnené len na tejto stránke.

Pokiaľ nebude mať k stanovam nikto pripomienky, rád by som s chalanmi čím skôr dokončil aj ostatné záležitosti, pripravil tlačivo Žiadosť o prijatie za člena, spísal návrh na registráciu občianského združenia a dotiahol celú vec dokonca. Následne by sme mohli vymyslieť prvé projekty, do ktorých sa pustíme a začať na nich pracovať.

návrh stanov


Komentáre


Pre tento článok nebol zatiaľ pridaný žiaden komentár.


© 2023 SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov masožravých rastlín