Shadow
Shadow
Shadow
Shadow

Reportáž z výstavy v Martine

Autor: Marek Delinčák, 11. septembra 2012, 20:25


Dňa 9.9.2012 usporiadalo SCPS výstavu mäsožravých rastlín v Martine v rámci už avizovaného podujatia Človek a príroda. Expozíciu mäsožraviek tvorili rastliny od pestovateľov Andreja Devečku, Mareka Delinčáka a Ľubomíra Balla. Už tradične celú expozíciu vystavených mäsožraviek dopĺňali informačné plagátiky, na ktorých sa návštevnici mohli dočítať rôzne zaujímavé informácie o mäsožravých rastlinách.

 

Výstava mäsožraviek v Martine

 

Na výstave bola samozrejmosťou pestovateľská poradňa, kde sa návštevníci najčastejšie pýtali, akých chýb sa dopustili, keď im ich prvá mäsožravka neprežila. Po získaní potrebných informácií si mohli zakúpiť novú a skusiť to ešte raz. Väčšina návštevníkov bola fascinovaná najmä Mucholapkou podivnou (Dionaea muscipula) a sklápaním jej pascí. Naopak najväčším lákadlom pre deti bola Citlivka obyčajná (Mimosa pudica), známa svojou schopnosťou zatvárať listy pri podráždení, ktorú mohli deti v pravidelných intervaloch celú pozatvárať.  :bigsmile:

 

 

O tom, že naša expozícia mala u návštevníkov skutočne úspech, svedčil nie len udupaný trávnik pred našimi rastlinkami, ale aj záujem médií. Rozhovor s Marekom Delinčákom pre TV Martin si môžete pozrieť v ich archíve na stránke: http://www.martintv.sk/aktualna-tema/clovek-priroda.  ;)

 

Výstava mäsožraviek v Martine

 

Týmto by som chcel poďakovať celému realizačnému tímu zloženého z našich členov Mareka Delinčáka, Evky Kučerovej a Lubomíra Ballu za usporiadanie ďalšej vydarenej výstavy, ktorá minimálne oboznámila návštevníkov s tým, čo mäsožravé rastliny sú a prečo nás tak fascinujú.


Galéria


Komentáre


Pre tento článok nebol zatiaľ pridaný žiaden komentár.


© 2023 SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov masožravých rastlín