Shadow
Shadow
Shadow
Shadow

Upršaná Jarná krása 2014 v podaní SCPS

Autor: Marek Delinčák, 1. júna 2014, 22:48


Tretí ročník výstavy Jarná krása je za nami! Po troch upršaných a chladných dňoch môžme povedať, že i napriek nepriazdni počasia bola návštevnosť  veľmi slušná. Naša expozícia bola opäť jednou z najkrajších a najväčších lákadiel výstavy. :)

 

 

Prípravy sa spustili už vo štvrtok ráno, kedy sme začali zvážať rastlinky zapožičané na výstavu od Petra Kulasa, Ľuba Balla a Mareka Delinčáka. Prístrešie pre našu expozíciu, tak ako pri prvom ročníku, poskytli hradby Budatínskeho hradu. Toto umiestnenie sme veľmi ocenili, keďže takmer každý deň aspoň chvíľku spŕchlo. Počas piatkového rána sa pomaly začali trúsiť návštevníci, prevažne študenti a domáci z okolia. Avšak v sobotu to vypuklo naplno a ľudia nás zaplavili svojimi zvedavými otázkami. O návštevníkov sme nemali núdzu ani v nedeľu. Pre nepriazeň počasia boli zrušené avizované prednášky, ktoré sa mali konať v časti hradieb. Hodinové prednášky by pravdepodobne nikto z poslucháčov neodsedel bez následného prechladnutia. Avšak Marek neúnavne rozprával počas celého víkendu v našej expozícii a kto mal chuť počúvať a odvahu pýtať sa, dozvedel sa veľa zaujimavostí.

 

 

Počas výstavy nás navštívilo i zopár členov. Najviac si vážime návštevu nášho najmladšieho člena Jakuba Tatárika, ktorý i tento rok meral dlhú cestu z Banskej Bystrice. Okrem členov navštívilo našu expozíciu aj viacero ľudí z iných organizácií s podobnými záujmami. Podarilo sa nám nadviazať i zopár nových spoluprác a boli sme dokonca pozvaní na ďalšie výstavy a akcie. Určite treba spomenúť aj rozhovory so zástupcami Malej Fatry o ochrane a plánovanom manažmente na tento rok.

Vďaka našej iniciatíve sa tretieho ročníka výstavy zúčastnilo i občianske združenie Priatelia orchideií s ktorým sme nadviazali priateľské kontakty. Sme veľmi vdační Miške a Renatke, že merali dlhú cestu z BA a NR. Priniesli krásne rozkvitnuté orchideje nielen zo svojich zbierok a postarali sa o spestrenie výstavy.

 

 

Vďaka zlému počasiu bol cely areál s expozíciami rozbahnený, čo navštevníkov trochu otrávilo. Námestie pod hradom nespľňalo ani základné potreby, všade boli patrné stopy po nedávno ukončených stavebných prácach na hrade a terén vyžadoval naozaj pevnú obuv. Avšak veríme, že budúci rok si dá správa hradu viac záležať na úprave areálu a vytvorí tak dôstojnejšie podmienky nielen vystavovateľom, ale najmä návštevníkom.

Tretí ročník výstavy by sme zhodnotili ako ročník zachovania tradície. Výstava splnila svoj účel. Vďaka predaju rastlín pribudlo mnoho nových mäsožravkárov, snáď aj zopár nových členov. Časť zárobku z predaja išla na výdavky združenia, za čo Peťovi Kulasovi a Andrejovi Devečkovi veľmi pekne ďakujeme! V neposlednej rade sa nám podarilo návštevníkov oboznámiť s tým, čo sú mäsožravé rastliny a prečo nás tak fascinujú! 

 

Tešíme sa opäť o rok!


Galéria


Komentáre


Pre tento článok nebol zatiaľ pridaný žiaden komentár.


© 2023 SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov masožravých rastlín