Shadow
Shadow
Shadow
Shadow

Človek a príroda

Autor: Karol Gazdík, 30. augusta 2012, 14:29

Dátum a čas: 9. septembra 2012 10:00 - 9. septembra 2012 16:00


Slovenské národné múzeum v Martine – Múzeum Andreja Kmeťa Vás pozývajú v nedeľu 9. septembra 2012 do Múzea slovenskej dediny v Jahodníckych hájoch (skanzen) na podujatie Človek a príroda!

 

Výstava mäsožravých rastlín bude pod záštitou SCPS - Slovenskej spoločnosti pestovateľov mäsožravých rastlín.

 


Už ôsmy krát sa stretneme pri poznávaní neživej a živej prírody. Neživú prírodu priblíži výučba ryžovania zlata s možnosťou vyryžovania si zlata a získania certifikátu zlatokopeckého remesla. Súčasťou akcie bude už tradičná výstava aktuálne rastúcich húb spojená s hubárskou poradňou, ochutnávkou hubového guláša a hubovníka (obdoby zemiakovej baby,
ale upečeného z húb). Návštevníci sa budú môcť poradiť ako bojovať so škodcami v domácnosti a hospodárstve.

 

Živú prírodu nám priblíži poradenstvo pri využití bylín, spojené s predajom liečivých bylinných zmesí a korení. Negatívne vplyvy rozširovania rastlín budú prezentované prostredníctvom poznávania inváznych rastlín. Na svoje si prídu aj obdivovatelia sukulentov a kaktusov, ktorí predstavia súkromní pestovatelia a zároveň Vám poradia pri ich pestovaní. Návštevníci si budú môcť „popásť“ oči na výstavke exotických orchideí a budú sa môcť poradiť, ako ich pestovať. Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín zabezpečí výstavu mäsožravých rastlín so zastúpením väčšiny rodov masožraviek. Výstava bude spojená s predajom a pestovateľskou poradňou.

 

Slovenský zväz chovateľov – Oblastný výbor Martin bude realizovať výstavu hydiny, holubou a králikov, ktorá zaujme hlavne detských návštevníkov. Pracovníci Národných parkov Veľká a Malá Fatra pripravia výstavu a rozprávanie o dravcoch spojenú s ich poznávaním, ako aj o zvieratách a ich hlasoch. Hravou časťou budú tvorivé dielne pre deti, kde budú môcť nielen malí návštevníci poznávať stopy lesných zvierat, poznávať stromy a kry podľa listov a plodov a zúčastniť sa iných ekohier. Súčasťou tohto kútika bude aj prezentácia prednášky na aktuálnu tému Tichá dolina – 8 rokov po veternej smršti.

 

Pre deti bude pripravené aj vozenie na poníkovi a koňovi, v prípade dobrého počasia aj na koči.

Počas dňa Vás bude zabávať martinská country-rocková skupina Inoväť.

O 13.30 h. sa v kostole z Rudna bude konať rímsko-katolícka svätá omša.

Program tematického dňa prebieha od 10:00 do 16:00.

 

Tešíme sa na Vás!


Komentáre


Pre tento článok nebol zatiaľ pridaný žiaden komentár.


© 2023 SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov masožravých rastlín